One business plan to rule them all…

See lugu räägib äriplaanist… Äriplaanist, mida ma toetuse saamiseks kirjutasin ja mis nüüd hoolimata kõikidest takistustest on lõpuks ka Töötukassasse esitatud!

See oli esmaspäeva hommik… Olin kolm päeva tagasi plaani öösel valmis saanud ja ootasin uue nädala algust, et mitte kauem venitada. Koidikul (või seda ainult minu jaoks) seadsin sammud kontorisse, kuhu konsultant lubas mul ilmuda, kui plaan valmis. Kuna äriplaan osutus oma kogumahus (72 lehekülge, sealhulgas 20 lehekülge lisasid) saatmiseks liiga suureks, otsustasin selle mälupulgaga kohale viia. Enne muidugi imestasin mõtteis, et selle ikka valmis suutsin teha…

The-Office

Kohapeal selgus, et täna on just see päev kui Töötukassa võtab vastu uusi töötuid ehk siis kõik seisavad järjekorras ja lähevad sinna, kust laud vabaneb. Minu jaoks oli see suurepärane uudis, sest konsultant sai minu kui vana kala sinna rahulikult vahele võtta. Kuna järjekord aga oli pikk, mina marssisin sinna lihtsalt sisse ja sain kohe jaole, tabasid mind alustuseks muidugi vihased pilgud. Mis mõttes ta lihtsalt tuleb ja saab kõigist ette???

Ulatasin oma pulga ja siis see komejant algaski… Konsultant rääkis, kuidas neil ei ole luba midagi mälupulgalt võtta, sest nad kardavad viiruseid. Et ta teab mind hästi ja saab aru, aga enne peavat ma rääkima ühe karjääriinfo naisega kes neid asju lahendab. Vahepeal üritasin plaani muidugi uuesti läbi telefoni saata, kuid ikka tuli vastu erroriga kiri “stuff mida ma üritan teha, well… Not gonna happen” ja plaani kohe kuidagi läbi meili mul saata ei õnnestunud.

spam

Selge pilt, marssisin selle karjäärinaise juurde ja minu konsultant võttis samal ajal uue inimese vastu. Karjääritädiga koos üritasime me faili pakkida ja saata, tõsta ja laadida, vinguda ja viriseda. Küsisin veel, kas neil enne tõesti pole keegi äriplaani mälupulgal toonud või suurt faili soovinud edastada. Tädi aga kinnitas, et ei-ei, neil on lihtsalt seal mingid muudatused ja selle pärast on jama. Vahepeal vaatas plaani ja mainis, et tundub väga kena ja korralik. Lõpuks viskas tal aga see fail kopa ette ja ta marssis tagasi minu konsultandi juurde, kes sai seal samas loa seda pulka ikkagi kasutada.

Peale seda ühte inimest seega võttis minu konsultant mind uuesti jutule. Naine, kes visalt oli minu kõrval toolil nihelenud, et näidata kuidas tema on kindlasti järgmine järjekorras, jäi pika ninaga. Pilk oli tal selline, et oleks võinud tappa!

3951593

Seejärel hakkas konsultant tööle, avastas kiirelt, et kõik asjad on mul seal olemas. “Ahah… Jaaa… See on olemas… Mhmh… Selge… Ja CV’d… Väga hea… Mhmh… Ja sertifikaat. Oi väha hästi,” pomises ta ainult juurde. Seejärel ootasime koos seda, et fail nende serverisse üles läheks, et avaldus juurde panna. Peale mõningast viivitus… Error! Lubatud maht 10167 blablabla, teil on 15618 blaaaa! What???

giphy

Kutsuti siis kohale mingi IT neiu, kes olevat varem palju nende äriplaanidega tegelnud. Mina muudkui istusin (juba oma 20 minutit) ja naine minu taga muudkui ohkis. Peale pikka failiga jamamist aga otsustas IT neiu, et see fail tuleb kaheks lahutada ja juurde märkida, et ta mitmes tükis on. Seega pani ta plaani eraldi, lisad eraldi ning suutis seejärel esimese osa üles laadida. Mina lihtsalt jõllitasin. Lisad aga taaskord eraldi üles ei läinud… Crap! Selle peale otsustas neiu ka need lahutada ja plaani siis kolme failina uuesti üles laadida. Ja see toimis!!!
Peale seda nentis ta, et on näinud elus palju äriplaane, aga see on by far kõige põhjalikum ja ilusam, mida ta näinud on…

“Oh stop it, you!” (muhelesin ma oma toolil)

Siis täitsime me ära ülejäänud avaldused, andsin allkirjad ja astusin kiirelt (või mitte nii kiirelt 40 minutit hiljem) uksest välja. Otsustamise tähtajaks sain 25 veebruar. Seda kuupäeva me siis nüüd ootamegi… Pöidlad pihku!

QSilqA6

Kuna aga mina ise äriplaani tegemisel olin paari asjaga hädas, siis mõtlesin teha plaani kirjutamisest mõned kokkuvõtted, millele tähelepanu pöörata erinevates peatükkides jne. Järsku on sellest kunagi kellelgi kasu, sest mulle endale oleks küll väga teatav abi ära kulnud, mida koolituselt või netist ei leinud.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Üks mõte “One business plan to rule them all…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga