Kuidas ma jõudsin praegusesse punkti…

Kui ma olin 16, siis oli mul kindel plaan – kunagi lähen ma maailma avastama, elan kusagil suures kohas ja teen karjääri või muud sarnast ning üleüldse selle pisikese Eestiga mul väga mingit pistmist enam pole. Siia ma kindlasti ei jää ja võibolla kunagi tulen veel tagasi. Aga niipea kui mul on lubatud (ehk keskkooli lõpus), suundun edasi sinna kuhu süda viib. Praegu tähendaks see ühe nooruki jaoks vist midagi säärast, et oleksin esimese lennukiga siit Austraalia poole teel ja vaataks sealt edasi mis saab. Siis aga oli minu sihiks Inglismaa ja sinna ma tahtsingi minna.

plan

Aeg möödus ja minu plaan püsis salaja minu peas paigas. Kui 12’ndas klassis pidime me aga lõpuks otsustama lõpueksameid, leidsin ma end millegi pärast ikka öö enne otsuse tähtaega öösel Tallinnas ringi sõitmast. Mulle tundus, et kuigi mul oli olnud üks kindel plaan juba aastaid, ei olnud ma selle plaani teostamiseks ikkagi valmis. Ei osanud mitte otsustada, sest selleks, et minna oleksin pidanud võtma justkui ühed eksamid ja selleks, et jääda teised. Tundus, nagu oleksin pidanud selle ühe ööga otsustama tervet oma edasist elu ja kunagi varem polnud ma pikalt jäänud mõttesse, kelleks ma nt saada tahan või mida elus üldse tegema hakkan. Mõte oli lihtsalt, et teen seda mujal. Just selle pärast julgen ka öelda, et need kes sellistele asjadele varem mõtlevad, on minust oma ea kohta ikka kõvasti ees. Mina mõtlesin tähtsatele asjadele nagu ikka viimasel minutil.

help2

Lõpuks üle kivide ja kändude valisin ma mingisuguse kesktee, teadmata mida ma sooviksin sellisel juhul siin Eestimaal üldse teha. Võtsin ühe eksami küll rohkem aga hoidsin enda teed igat pidi lahti. Justkui lootes, et valmisolek minemiseks kuidagi viimasel hetkel järsku ikka tuleb. Ja kui ei tule, siis noh, mis iganes. Ei olnud mul ka kedagi kes ütleks, et ära mine, mul on sind siin vaja. Kuigi see oleks teinud mulle asja kergemaks. Vanemad on ju üks asi ja on loomulik, et nad soovivad, et oleksin ikka lähemal, kuid keegi teine mulle neid sõnu ei lausunud.

Kui lõpueksamid päriselt mõned kuud hiljem lähenesid, juhtud kuidagi läbi juhuse ja veidrate elukäikude see pisikene miski. See inimene, kes pani mind soovima siia jääda. Kuigi ta ei seadnud minu otsuseid kahtluse alla, ega öelnud mulle kunagi, et peaksin jääma. Ta lihtsalt oli minu kõrval ja kuulas kui rääkisin, et tegelikult on mul üks kindel siht olnud kogu aeg – siit minema. Tema minuga kaasa poleks saanud tulla ja see oli kohe algusest selge. Ja ma ei tahaks mõelda, et jätsin midagi tegemata just mehe pärast, aga ju siis oli nii ette määratud.

confused

Niisiis, elu keerdkäik määratud kusagilt kõrgemalt nii olema või mitte, siia ma jäin ja ühel hetkel leidsingi ennast Tallinna Ülikoolist reklaami alalt. Umbes sellel hetkel taipasin, et võibolla ma ei soovigi Eestist nii ruttu minema joosta. Võibolla mind hoiab kinni mõni asi ja mulle isegi meeldib kui mul on neid asju, mis mind kinni hoiavad. Võibolla ma ei taha teha karjääri kusagil suures kohas, et siis õnne leida, sest võibolla ma tahan olla lihtsalt õnnelik seal kus ma juba olen. Võibolla! Ja kui ma juba olen õnnelik, tahaksin ma teha midagi mida armastan, et ennast lihtsalt teostada. Pealtnäha nagu lihtne… Aga mul võttis selleni jõudmine aega.

Lion-King-Growing-Gif

Oli küll väga mugandatud kokkuvõte aga olengi jõudnud siia punkti. Ehk siis ma olen otsustanud hakata ettevõtjaks ja teha oma asja, mida ma armastan. Võibolla ma ei tee räigelt karjääri kusagil suurlinnas aga näed, vaated muutuvad ja ma olen õnnelik. 🙂

Paljud inimesed, kes on kunagi mõelnud ettevõtjaks hakkamisele, kohkuvad ühest kindlast mõttest – mis siis kui ma ebaõnnestun? Mis siis kui teised inimesed näevad, et ma ebaõnnestun? Ja kuidas ma siis edasi elan ja mida üldse teen?

No mis ma oskan öelda… Mis siis kui sa ei ebaõnnestu? Mis siis kui sul läheb hästi? Mis siis kui sa oled töökas ja tubli ja aus ja mida kõike veel ja sul läheb hästi? Kui sa ei proovi, ei saagi sa kunagi teada! Ja mis siis kui sa äpardud mõned korrad? Mis siis kui esimene idee ei toimi? Mis siis kui kõik näevad, et see esimene idee ei toimi? Siis sa ilmselt võtad järgmise ja lased edasi, või mis!? 😉

in the past

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga