Äriplaani saaga vol.2

Ma pole nüüd mõnda aega midagi avaldanud aga kui aus olla, olen ma tõesti väga hõivatud olnud. Kui tavaliselt kuulus minu päevakavasse ikka erinevate blogide lugemine, siis praegu pole ma jõudnud sellele isegi mõelda. Tuletan endale päeval meelde, et sööma ja jooma peab ka. Miks siis?

Teisipäeval (25’ndal) oli minu äriplaani toetuse otsuse tähtaeg. Kuna vastust polnud kella 14’ks ikka tulnud, otsustasin ma ise konsultandile kirjutada ning sain teada, et vastus on olemas olnud juba 13 veebruar, kuid mingil põhjusel pole see lihtsalt minuni jõudnud. Seega olen ma istunud 12 päeva oodates vastust, mida polekski tulnud, kui ma ise ühendust poleks võtnud või järgmisel kohtumisel võibolla küsinud. Kuna mul nii palju aega ei ole, läks vist hästi. Seda, kuhu see vastus kadus või milles probleem oli, ma ei tea. Igatahes vastuse juurde siis… See oli negatiivne!

oh no

Okei, tegelikult ei olnud minu reaktsioon üldse selline. Kohe täitsa ausalt. Peale seda kui konsultant oli kedagi kontoris taga ajanud, et see mulle kirja uuesti saadaks, sain ma otsuse kätte. Ma teadsin, et negatiivse vastuse puhul antakse mulle ka põhjused miks jne ning kuna ma ikkagi olin mõlemad variandid läbi mõelnud (toetusega ja ilma), ei olnud ma isegi kurb. Sõbrannale tundusin telefonis samuti täiesti korras. Istusin ja tabasin end veidralt mõttelt – võibolla peaks nutma… Võibolla? No misassja? Aga ei…

Tagasisidest rääkides… Olen ma sellest 50%’ga nõus, 25% tundub mulle pigem selline pisikene norimine ning ülejäänud 25% oli äriplaanis täiesti olemas. Veidral kombel just lõpupoole ehk siis vaikselt tekkis põhjuseid lugedes tunne, et plaani ülevaataja lihtsalt enam ei viitsinud lugeda. Kes ikka jaksaks lugeda 70 lehekülge plaani? 😀

shrug

Näiteks olen ma plaanis toonud ära ettevõtte poolt pakutavad teenused, mida need sisaldavad ning nende hinna… Samuti olen ma märkinud ära, et kõik informatsioon saab olema ettevõtte kodulehel. Nüüd… Ma tõepoolest ei mõelnud, et peaksin kirjutama välja ka asjaolu, et teenuse broneerimiseks peab klient võtma telefoni ja helistama kodulehel olevale numbrile. Tundus loogiline. Noup.

Samuti, nagu mainisin, oli plaanis ära toodud teenuste nimistu (mida me pakume) ja nende sisu. Ma tõesti ei mõelnud, et peaksin kirjutama välja ka selle, kui kaua võtavad kõik tegevused töötajal aega. Kui ma seda aga ei kirjuta, ei saa plaani lugeja hinnata minu teenindamise jõudlust. Seega, kui sa pead midagi broneerima, tegema koopiaid või koostama aruannet… Noh… Nüüd panen ma kirja kaua sellised asjad aega võivad võtta. Jeiii!

Või kui ma olen otsustanud osta diivani, pole ma kirjutanud plaanis välja milliste kriteeriumite alusel ma selle diivani välja valisin. Oeh… Okei.

Ning seejärel kui minu ettevõttel on pisikene stuudionurk (tõesti väike ning vaid üksikute ettevõtte asjade jaoks), see ei ole mõeldud kui eraldiseisev fotostuudio ja lisaks ostan ma ettevõtte teenuste pakkumiseks sisse stilisti teenuseid, ei mõelnud ma, et peaksin oma konkurentideks lugema ka kõik teised piirkonnas tegutsevad fotograafid ja stilistid. Kust ma üldse nad kõik võtma pean? Suured fotostuudiod ja vabakutselised fotograafid? Kes teab, palju neid on? Mitte, et ma päriselt tunneks, et ma nendega konkureeriks.

Lisaks olen ma plaanis juba välja toonud kõik stilistikateenuste pakkujad Eestis (Eestis ma ütlen!) ning maininud juurde, et ülejäänuid pole võimalik tavainimesel leida, sest nende kohta puudub internetis igasugune info. Kui mina kes ma pingsalt otsin, ei leia. Nüüd… Ma ei tea kas otsustaja oli väsinud lugemast või peaksin ma tõepoolest leidma üles ka kõik need kelle kohta pole kusagil infot? Kuidas ma seda peaksin tegema? Lähtun ainult oma teadmistest? Ma ei saa ju ometi märkida neid, kes teevad tööd mustalt? Aga märgitud on, et puudub ülevaade üksiktegijatest ja seetõttu on konkurentsianalüüs üldine. Crap!

Muidugi oli ka neid asju, mis tõepoolest jah, oleksid võinud seal olemas olla… Oh well…

oh well

Nüüd aga saab sellest plaanist (mulle tundub) umbes 100 leheküljeline plaan. Ma annan teile selles osas teada. Nimelt olles teisipäeval kaalunud oma võimalusi, otsustasin, et kui ma töötan ennast segaseks praegu, saan ma plaani uuesti esitada juba esmaspäeval. Lets do this!

lets do this

Seda ma olengi teinud. Töötanud segaseks ennast. Ilmselt veedan ma päevas juba liiga palju aega vahtides arvuti ekraani, sest isegi minu naljad on imelikud. Seda ütles mulle täna isa. Aga kui ma seda plaani esmaspäeval esitatud ei saa, on karm tõde see, et rohkem oodata mul kahjuks aega pole. Ettevõtte ruumides alustatakse remonti ja üldse tulevad kõik teised asjad liiga peale. Seega…

Stay tuned!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 mõtet “Äriplaani saaga vol.2

  1. Pingback: Ettevõtlus – Täiskasvanute koolitus

  2. Pingback: 07.03.2016 Töökava – Täiskasvanute koolitus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga