My top 5 – Tearjerkers!

Jah… Oma eelmises Top 5 postituses (loe siit) kirjutasin, et kui noorem olin, siis vaatasin päris palju õudusfilme. Siis aga sain ma vanemaks ja muutusin pehmoks ning nüüd ma vaatan pere- või action filme või midagi sellist. Enamasti. Sest noh… Naistele on nii vist kombeks. 😀

Viimasel ajal olen ma märganud muidugi seda, et kui telekast tuleb mingi suvaline saade, kus mingid inimesed otsivad kadunud asju… Ja siis seal on mingi naine, kes on kaks või kolm aastat otsinud enda koera, kes ilmub teisest USA otsast enamvähem välja… Siis ma vaatan seda, kuidas nad saavad kokku ja see koer tunneb naise ära, liputab saba, niuksub õnnest ning mida kõike veel… Ja minu mõttes käib umbes selline… oiii… awww… mmm… awww… niii nunnu… nuuks nuuks sarnane asi.

Linnar Priimägi ütles kord meil loengus, et inimesed, kellel filmi vaatamise ajal pisar silma tuleb, on teistest lihtsalt parema kujutlusvõimega. Eks ma siis lohutan ennast nüüd juba aastaid selle sama mõttega.

Igatahes… Teie ees on minu top 5 pisarakiskujast filmi. Nagu ikka jätsin ma topist välja sellised liigagi tuntud klassikud nagu Titanic, Armageddon, Gladiator, Meet Joe Black, Green mile ja ilmselged nutufilmid, nagu Notebook, A walk to remember ja Moulin Rouge. Ühtegi nendest ei pea ma halvaks filmiks ja kõigi juures vist võiks nutta aga tahaks ju väga teieni tuua midagi teistsugust, kui jälle see üks ja sama värk, mis igalpool mujalgi on. 🙂

Nr 5 – The guardian

Film räägib mehest, kes peale õnnetust (milles hukkub kogu tema meeskond) on sunnitud tööst kõrvale jääma ning muidugi minema oma aastatega kogunenud tarkust noorematele õpetama. Üheks selliseks õpilaseks on muidugi üks osav aga mingil määral ka ülbe vennike Ashton Kutcheri näol. Seda filmi nägin ma esimest korda siis, kui see kinos välja tuli ja muidugi sarnaneb ta mingil määral just näiteks Aumeestele (mis on ka ütlemata hea film). Aga noooh… Sellega ongi ta kohal number 5.

 

Nr 4 – Hachi: A Dog’s tale

Ausalt, ma ei tea mitte ühtegi inimest, keda see film poleks liigutanud. Ehk siis lugu mehe ja koera sõprusest. Ma muud ei oskagi öelda. Lihtsalt no ei ole võimalik seda filmi siit listist välja jätta isegi. Ja kõigele lisaks on tegu veel tõestisündinud lool põhineva filmiga. Mis sa veel hing ihkad eks?

 

Nr 3 – Pearl Harbour

Selles filmis on nii palju südantlõhestavaid kohti ja ilmselt on enamik inimesi seda filmi samuti näinud. Ehk siis film, mis suudab maailmasündmuste (USA vaatepunktist muidugi) sisse taaskord armastusloo rääkida. Aga ikka on see ilus ja kurb ja mida kõike veel üheaegselt.

 

Nr 2 – Marley & Me

Well… Isn’t it obvious?

 

Nr 1 – If only

See viimane ei ole küll treiler filmist aga kuna kõik õiged treilerid olid nigela kvaliteediga ja see annab minu arust hästi edasi filmi olemuse, siis sobib. Ignoreerige ainult seda saksakeelset pealelugemist seal keskel ühes kohas.
Igatahes… See on see film, mida ma pole julgenud juba mõned aastad enam vaadata. Nägin seda kunagi, nutsin silmad peast ja siis kui uuesti vaatasin, siis ma teadsin, mis filmis juhtub ja hakkasin umbes kümnendast minutist vaikselt juba nuuksuma. Täiesti võimatu! 😀

Filmi on võimalik vaadata siit.

Kuidas teiega on? Kas mõni film toob pisara silma? Või tavaliselt kinos käies hoiate end vaos ja ei vesista salaja? Milline on teie arvates kõige kurvem film läbi aegade?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

5 mõtet “My top 5 – Tearjerkers!

 1. L

  Marley & Me ! Mul on ka labrador ja äratundmist on päris palju 😀 Olen seda päris palju vaadanud, aga pärast esimest korda pole kordagi lõpuni vaadanud. Panen kinni sellest hetkest, kui koer vanaks hakkab jääma 😀 Mul tuleb filmide peale pisar silma väga kergesti 😀
  See teine koerafilm nimekirjas tundub hea olevat. Aga ma ei tea, kas ma suudan 😀 Tundub väga emotional 😀

  Vasta
  1. Sirli Lump Postituse autor

   Ega jah… Marley & Me on selline film, mis on enamikus lõbus aga see lõpp on hull eks. Hachi lugu läheb natukene varem kurvaks. Ehk siis mingis mõttes on see isegi hullem. 😀

   Vasta
 2. Kadri

  Mina olen tõesti selline inimene, kes väga tihti nutab. Ma nutan isegi multikaid vaadates! Ei ole uudne minu sõpradele, et kui vaatame näiteks “Frozenit” või “Lion Kingi” .. et ma siis naq nõrk kõrval vesistan. Ja mitte ainult kurbades kohtades, ka rõõmsates kohtades, kui mingi hea laul tuleb :D. Filmidel läheb ikka vaja mingit kurba või ulme-romantilist stseeni, et veekraanid valla läheksid :D. Üldjuhul olen ikka nutja :).
  Hetke suurim nutukas minu jaoks on “Pride and prejudice” aga võin ka “Hannah Montana the movie” ajal nutma puhkeda, niiet..

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga